Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Rozumím

Kategorie

Overlocky a Coverlocky

Overlocky a coverlocky pro profesionální šití

Rádi byste, aby oblečení, které šijete vypadalo profesionálně? Overlock je nezbytným doplňkem šicího stroje, bez kterého se neobejde nikdo, kdo chce šít hezké módní oblečení. Stroje overlock šijí, stříhají a začišťují v jediném pracovním pochodu. Umožní Vám pracovat na stejně profesionální úrovni jako oděvní průmysl. Ušetříte tak mnoho času a výsledek je nesrovnatelně lepší než na klasickém šicím stroji.


Prohlédněte si někdy vnitřní stranu koupeného oblečení a všimněte si jak je vše čistě a hladce zpracováno a jak jsou například u triček okraje a výstřih elastické, jak jsou i u jemných pletenin všechny okraje obšité, nebo jak lze u plavek roztáhnout každý šev o polovinu jeho délky - to jsou přece zcela jiné stehy! 


K čemu slouží overlock?

Stroje overlock jsou vhodné pro švy, které se roztahují. Oděvní průmysl používá speciálních stehů šitých několika nitěmi, které chrání okraje látek, jsou pružné, dobře přiléhají a nikde netlačí. Tuto vysoce kvalitní techniku šití Vám domů nabízí stroje overlock a coverlock, které jsou ideálním doplňkem Vašeho šicího stroje. Šijí perfektně a rychle stretch, pružné materiály, hedvábí, šifon, džínsovinu, pletené zboží a všechny další druhy látek. 

Rozdíly mezi overlockem a coverlockem

Jaký je mezi těmito stroji rozdíl? Obecně se dá říci, že overlock je převážně určen pro krajové šití, coverlock také pro prostorové šití.

Overlock je vybaven ořezovým nožem, díky kterému lem látky ořízne a zároveň začistí všechny stehy. Kraje jsou obnitkovány, díky čemuž se netřepí a vypadají profesionálně. Používá se především pro rub oblečení, jelikož je výsledný šev plochý a nikde netlačí. Overlock je oproti běžnému šicímu stroji též vhodný pro pružné a kluzké materiály a prošijí i silnější látky.

Coverlock je určen pro šití vnějších švů, jako jsou lemy rukávů a průkrčníků. Z líce je takový lem jen prošit pro hezký vzhled a z rubu se poté lem obnitkuje. Tomu se říká spodem krytý steh - a nejčastěji ho najdete u triček, mikin, tílek a dětských bodýček. Coverlock neprošije silnější látky a jeho nastavení je složité - je důležité vědět jak stroj nastavit pro každou látku, jelikož při špatném nastavení se nitě trhají. Coverlock navíc nezapošívá a je tak potřeba konce ještě speciálně začistit.


Existují též speciální stroje dva v jednom, které umí oboje.


Náš TIP: Stroje BABYLOCK s jednoduchou obsluhou

Pro mnohé, kteří šijí nebo uvažijí o šití na overlocku nebo coverlocku, jsou tyto stroje overlockového složité pro navlečení i obsluhu, mohou proto být příliš zmatené pro začátečníky. Dovolte nám, abychom Vám představili overlocky a coverlocky BABYLOCK, které nabízí vysoký uživatelský komfort, jednoduchost obsluhy, velmi vysokou kvalitu šití a spolehlivost stroje. 

Vyzkoušejte jednoduchost navlečení vzduchem až do očka smyčkovače nebo šití různých materiálů, převlékat nitě a to vše bez nutnosti měnit napětí nitě a navíc to vše při krásném stehu, který je podpořen kolmými jehlami při šití. Jehly pronikají do látky v kolmé pozici, podobně jako u šicího stroje. Tento nejlepší systém pronikání jehly do látky, zaručuje nejšetrnější proniknutí jehly pro Vaší látku, ale i jehlu a přispívá ke kvalitnímu stehu.
BABYLOCK vyrábí své originální stroje v Japonsku.


Více o strojích BABYLOCK najdete zde.

Rádi Vám pomůžeme s výběrem

Víme, že výběr toho nejlepšího overlockového a coverlockové stroje pro Vás může být složitý proces. Máme s šicími stroji dlouholeté zkušenosti a víme moc dobře, co se skrývá v samotné konstrukci, která je ukrytá pod vnějším krytem. Víme, které stroje jsou uživatelsky přívětivé pro začátečníky, nebo naopak které stroje ocení zkušení profesionálové. 

Proto se nebojte nás kontaktovat a my společně s Vámi vybereme ten správný overlock či coverlock pro Vás. Naše Šicí Centrum Haišman prodává šicí stroje, vyšívací stroje, pletací stroje, overlocky a coverlocky od roku 1991 a víme, že jednoduché a spolehlivé šití je především o technice a konstrukci stroje. V naší nabídce též najdete i příslušenství a doplňky k šicích strojům, jako například šicí nitě Madeira, které jsou známé svou kvalitou, ale například i žehlicí techniku a mandly.


Pojďte, vybereme společně z naší nabídky kvalitních overlocků a coverlocků.

produktů na stránce

produktů na stránce

 
© 2012 ŠICÍ CENTRUM HAIŠMAN
Tel.: (+420) 386 350 390 • E-mail: info@sicicentrum.cz
Ochrana osobních údajů Partneři